eNewsletter

eNewsletter Februrary 2018/1
Download
eNewsletter February 2018/2
Download

NordicNews

Issue 1/2017
Download

Press

Společnosti YIT a Lemminkäinen fúzují
K 1. únoru 2018 fúzují dvě finské stavební společnosti s více než stoletou historií – YIT a Lemminkäinen. Od nynějška budou působit pod názvem YIT. Takto spojená společnost je ve svém oboru největší ve Finsku a řadí se k nejvýznamnějším stavebním firmám v celé severní Evropě. Jako developer a generální dodavatel realizuje bytové i komerční nemovitosti a rozvíjí městské urbanistické celky. Zaměřuje se také na výstavbu související infrastruktury a komunikací. V roce 2016 dosáhly čisté tržby obou zfúzovaných firem, které dohromady zaměstnávají na 10 000 lidí, zhruba 3,4 mld. eur.

Společně se svými zákazníky vytváří YIT funkčnější, atraktivnější a udržitelnější prostředí ve městech. Působí v 11 zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku.

Na český trh vstoupila společnost YIT v roce 2008. Za 10 let v ČR zrealizovala již 10 nízkoenergetických projektů s téměř 1 250 byty ve finském stylu. V roce 2016 splnila svůj cíl a pronikla do první pětky rezidenčních developerů v Praze. V loňském roce, kdy prodala 320 bytů a opět překročila obrat 1 mld. korun, svou pozici dále upevnila. Letos plánuje dát na  trh více než 500 nových bytů. V souladu se směřováním finské mateřské společnosti je její vlajkovou lodí v ČR rozsáhlý projekt Suomi Hloubětín v Praze 9, kde mění původní 9hektarový brownfield v novou čtvrť pro více než 2 500 obyvatel.

Fúzí vzniká finančně silná společnost, u níž je hnacím motorem růstu a ziskovosti development městských urbanistických celků. Oblasti, v nichž spojené firmy působí, se budou doplňovat a budou ve vzájemné rovnováze, čímž se zvýší odolnost nové YIT vůči ekonomickým cyklům. 

„Fúze je pro nás strategicky významný krok. Vytváří základ našeho růstu směrem k tomu, abychom se stali jedním z vedoucích developerů městských urbanistických celků na stavebním trhu celé severní Evropy. Věřím, že díky spojení se stáváme aktérem, jehož aktivní developerská činnost dále zvyšuje zkušenosti zákazníků a naši konkurenceschopnost. Fúzí také vytváříme nové nabídky zaměstnání – například v náročných projektech kombinujících infrastrukturu, komerční prostory a bydlení,“ uvedl Kari Kauniskangas, Prezident a CEO YIT Corporation.

Další informace o YIT: www.yit.cz a www.yitgroup.com

Annual review

AGM 2015 Minutes

Download, (PDF 4,89 MB)
Annual Report 2014

Download, (PDF 392 kB)
Annual report 2013

Download, (PDF 1,12 MB)
Annual Report 2012

Download review, (PDF 380 KB)


Annual Report 2011

Download review, (PDF 109 KB)

Documents